Design for you
Dnes je: 07:45

Odstínové odchylky série Spin

 

Vážení zákazníci,

Nová série Spin Plus, vyráběná tuzemským výrobcem RAKO, má poměrně velký obchodní úspěch. Moderní design, střední formát a dobrá maloobchodní cena předurčují tuto sérii k použití jak v privátních koupelnách, tak ve velkých developerských projektech. Předlohou tohoto výrobku byla série Spin italského výrobce Ermes, ale formát, ve kterém byla vyráběna, jsme považovali již za přežitý.

Výrobce RAKO instaloval v minulém roce technologii digitálního tisku a převedl tento výrobek na nový formát (i dlažba se zvětšovala z formátu 33 x 33 cm na formát 45 x 45 cm). Série se tedy začala vyrábět jinou technologií než u původního výrobce, tedy technologií digitálního tisku. V některých projektech se nám začaly projevovat „vady“, které jsme řešili s výrobcem. Výsledné stanovisko, které je v příloze, je jen suché konstatování určitého stavu. Strávili jsme mnoho hodin v laboratoři testováním a hledáním „chyby“. Při veškerých měřeních nám přístroje vykazovaly shodné hodnoty, ale při pohledu pouhým okem a dopadu světla pod určitým úhlem jsme vnímali především u dlažeb rozdíly. Při různém přeskládání dlažeb "chyba" na konkrétní dlaždici najednou zanikla a na jiné se objevila. Na tento jev mělo vliv otočení dlaždice o 180 st. a různý dopad světla. Společně s výrobcem jsme to vyhodnotili jako optický klam, který vzniká u materiálů s výraznou kresbou pruhů, kterou digitální tisk různě posouvá.

Objem této série, který jsme již prodali, a poměrně malé množství těchto reklamací nás překvapilo, a proto jsme se snažili analyzovat již realizované stavby. Většinou vznikal problém různým nasvícením, ale ve většině projektů jsme našli pokládky s dlažbou otočenou o 90 st. Tento typ pokládky kopíruje českou nejúspěšnější sérii Defile, která má obdobnou strukturu a kdy obklad stěny se ve většině případů obkládá horizontálně a podlaha na šachovnici s otočenou kresbou o 90 st. Musím říct, že i mě osobně se tato kresba líbí a dává koupelně větší dynamiku. Samozřejmě výhodou této pokládky je, že efekt optického klamu nevzniká.


zavřít
zavřít
zavřít
zavřít

Aktualizováno: 29.08.2014 11:45
Zpět na seznam
Novinky z ProCeramu

Firma ProCeram se snaží svým zákazníkům nabídnout maximální množství kvalitních výrobků, u nichž je vyvážený poměr kvality a ceny a zároveň poskytuje kompletní servis spolu s prezentací za pomoci nejmodernějších technologií. Výkladní skříní naší firmy jsou webové stránky, na které Vás srdečně zveme.

Copyright © 2011 ProCeram, a.s.
Copyright © 2011 ProCeram, a.s.
powered by
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS